Bartłomiej Achler

adwokat

Partner w kancelarii Drab - Grotowska Juszczyńska Achler, gdzie kieruje działem procesowym oraz działem prawa medycznego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawami pacjenta i dochodzeniem roszczeń z tytułu błędów medycznych.
[Więcej >>>]

Potrzebuję pomocy

O mnie

Jestem adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Od wielu lat zajmuję się prawem medycznym, początkowo doradzając głównie podmiotom leczniczym w całym kraju, by następnie rozszerzyć wachlarz usług na pomoc poszkodowanym pacjentom w dochodzeniu ich  roszczeń z tytułu naruszeń praw pacjenta oraz błędów medycznych.

Zawód prawnika wykonuję od 2002 roku. Jestem partnerem w kancelarii Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler Radcowie Prawni i Adwokaci Sp. p., w której kieruję działami: prawa procesowego oraz prawa medycznego, a także prawa karnego.

Występuję zarówno sprawach cywilnych, jak i karnych z zakresu błędów leczniczych, a także w postępowaniach w sprawach odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Można powiedzieć, że niełatwą tematykę praw pacjenta oraz błędów medycznych zgłębiłem z każdej z perspektyw – pacjenta, ale również  lekarza i podmiotu leczniczego, co pozwala mi w każdej sprawie uwzględnić różne punkty widzenia, tak, by przygotować optymalną strategię postępowania i możliwie najlepiej zabezpieczyć interesy Klientów.

Jestem członkiem Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Prywatnie?  Kochający mąż i dumny tata 🙂